Wójt z PiS pisze do RPO: Ideologia LGBT to szatańskie opętanie, erotyzm i seks

Udostępnij

Absolwentka prawa i filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Publikowała m.in. w Dwutygodniku, Res Publice Nowej i Magazynie Kulturalnym.

Więcej

"Każdego człowieka obowiązuje na pierwszym miejscu prawo Boże ustanowione dla wszystkich pokoleń całej ludzkości, które jest ponad prawem stanowionym przez człowieka" - pisze wójt podkarpackiej gminy Tuszów Narodowy. I zapowiada, że nie cofnie deklaracji o "strefie wolnej od LGBT"Podkarpacka gmina Tuszów Narodowy jest jedną z kilkudziesięciu tzw. „stref wolnych od LGBT”. Radni gminy w kwietniu 2019 podjęli deklarację „Samorząd wolny od ideologii LGBT”, które główne założenia to „walka z poprawnością polityczną” i „wczesną seksualizacją dzieci”.

 

Na początku czerwca 2020 Rzecznik Praw Obywatelskich napisał do wszystkich organów, które wydały podobne uchwały, ostrzegając, że to działanie sprzeczne z prawem polskim i europejskim. Impulsem do tej interwencji były ostanie zapowiedzi, że zgodność wydatkowania funduszy unijnych może zostać powiązana z zasadą niedyskryminacji.

 

Wójt gminy Tuszów Narodowy w oficjalnym piśmie skierowanym w odpowiedzi do RPO stwierdził, że nie może się wycofać ze stanowiska o „Przeciwdziałaniu ideologii LGBT”, bo oznaczałoby to „opowiedzenie się po stronie tęczowej zarazy, jaką jest wspomniana diaboliczna ideologia i wyrażenie zgody na demoralizację młodego pokolenia począwszy od przedszkola”.

 

Dalej wójt stwierdza, że osoby zdemoralizowane są stracone dla społeczności Kościoła. „Każdego człowieka obowiązuje na pierwszym miejscu prawo Boże ustanowione dla wszystkich pokoleń całej ludzkości, które jest ponad prawem stanowionym przez człowieka”.

 

W liście pada szereg absurdalnych stwierdzeń, m.in. że w Izraelu obowiązuje dekalog, a nie konstytucja, a Albert Einstein wierzył w „Prawdę, Dobro i Piękno”.

 

„Co natomiast jest ideałem ideologii LGBT to dobrze wiemy. Dewizą jest wolność, robienie wszystkiego co tylko wydaje się przyjemne, a co w oczach przygniatającej większości narodu jest wstrętne i obrzydliwe. Za cel swój postawiła sobie wprowadzenie wszelkiego zła (…). Obecny świat znajdujący się pod wpływem ideologii LGBT został opętany przez szatana, erotyzm i seks. Patrząc na to, co obecnie się dzieje można przypuszczać, że dzisiejszą ludzkość czeka większa kara od tej, jaką spotkała Sodomę i Gomorę, które zostały spopielone”.

 

Wójt wyjaśnia, że Polska wstępując do UE, wyrzekła się Boga. Sama zaś UE rządzona jest przez masonów, którzy dążą do ateizacji cywilizacji. Radzi także Rzecznikowi Praw Obywatelskich spytać się rządu, jak wiele Unia zawdzięcza Polsce.

 

„Człowiek, który odrzucił Boga może innych obdarowywać tylko własną głupotą i złem piekła, co widać na przykładzie ideologii LGBT i wypowiedzi kandydatów na prezydenta RP ze strony opozycji, szczególnie z wypowiedzi Prezydenta Warszawy” – kończy swój list wójt gminy Tuszów Narodowy.

 

 

Awantura o dekalog

 

To nie pierwszy wyskok Andrzeja Głaza. W czerwcu 2018 roku wójt kazał wywiesić na szkołach w gminie tablice z dziesięcioma przykazaniami. Uznał, że Dekalog jest dany „dla dobra człowieka” i dlatego warto go „wpajać” i „żyć według tych przykazań”.

 

Po tym, jak media opisały sprawę tablic w Tuszowie Narodowym wójt gminy Andrzej Głaz, napisał na Facebooku:

 

„W związku z różnymi komentarzami dotyczącymi założenia tablic z Dekalogiem na szkołach w Gminie Tuszów Narodowy pragnę oświadczyć, że 10 Przykazań Bożych dane są dla dobra człowieka, co jest tak oczywiste, że nikt uczciwy i będący przy zdrowych zmysłach nie jest w stanie temu zaprzeczyć, aby się nie wystawić na pośmiewisko i na skompromitowanie”.

 

Fundacja Wolność od Religii wystąpiła do gminy z szeregiem pytań m.in. o koszty zawieszenia tablic, kto je sfinansował, w jakim trybie została podjęta w gminie taka decyzja i jak taki koszt został zakwalifikowany w budżecie gminy. 3 lipca 2018 Fundacja otrzymała odpowiedź: gmina ujawniła, ile kosztowały tablice (w sumie ponad 15 tys. zł) i że zostały sfinansowane ze środków własnych gminy. Na resztę pytań nie odpowiedziano. Dlatego Fundacja po raz drugi wysłała swoje pytania.

 

Wtedy wójt Głaz odpowiedział im w oficjalnym piśmie:

 

„Proszę zostawić Dekalog w spokoju, bowiem walka z Bogiem, to walka z drugim człowiekiem. Wolność od Boga i jego Przykazań już raz przerabialiśmy w czasie okupacji hitlerowskiej i bolszewickiej, które pozostawiły po sobie dziesiątki miliony trupów. Z pominięciem Dekalogu można wychować tylko zbrodniarzy i bandytów (…) Tylko w jedności z Bogiem człowiek jest zdolny obdarzać innych prawdziwym dobrem, a w przeciwnym wypadku może przekazywać tylko zło piekła”.

 

Wraz z pismem wójt wysłał wniosek o dostęp do informacji publicznej, w którym pytał m.in. o narodowość lub pochodzenie etniczne osób ustanawiających fundację.Autor


Absolwentka prawa i filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Publikowała m.in. w Dwutygodniku, Res Publice Nowej i Magazynie Kulturalnym.


Więcej

Opublikowany

17 czerwca 2020Inne artykuły tego autora

19.03.2021

Sąd Najwyższy uchyla wyroki w sprawie łamania obostrzeń pandemicznych. W kolejce następne kasacje RPO

17.03.2021

Orientacja seksualna jak alkoholizm, hazard i kociarstwo – nie wymaga ochrony. Tak twierdzi KRS

15.03.2021

RE: Polska nie zapewnia dostępu nawet do tych aborcji, na które zezwala prawo

07.03.2021

„Goebbelsowskie media” nie zniesławiły telewizji Kurskiego. Prof. Sadurski wygrywa z TVP

05.03.2021

Spisek, lewacka nowomowa, prześladowanie katolików. Prawica reaguje na wyrok w sprawie tęczowej Maryjki

27.02.2021

Sąd Najwyższy: można nazywać ONR organizacją faszystowską. „Sami na siebie ukręcili ten bicz”

22.02.2021

Sopocka dyskoteka otworzyła się w pandemii. Kary nie będzie, bo zakaz działalności jest bublem

18.02.2021

Prawa kobiet są ważne, ale upamiętnienie Dmowskiego jeszcze ważniejsze. Rozterki komisji nazewnictwa

11.02.2021

Jak PiS podkopuje niezależne media. Raport międzynarodowych organizacji

04.02.2021

Co z wadami letalnymi? PiS twierdzi, że wszystko jest w starej ustawie. TK sugeruje, żeby ją znowelizować

31.12.2020

TK uzasadni, że ws. aborcji orzekł coś innego niż ogłosił? Tak wynika z zapowiedzi PiS

31.12.2020

400 zł za kartkę na biurze Lichockiej. „Za potrącenie staruszki prezydent Sieradza dostał mniej” 400 zł za kartkę na biurze Lichockiej. „Za potrącenie staruszki prezydent Sieradza dostał mniej”

29.12.2020

Godzina policyjna obowiązuje. Premier mógł poprawić rozporządzenie, ale tego nie zrobił [WYWIAD]

25.12.2020

Bodnar: Policja działa na polityczne polecenie. My musimy wyjaśnić wszystkie naruszenia [WYWIAD]

16.12.2020

Udział w zgromadzeniach podczas epidemii nie jest nielegalny. Policja masowo przegrywa w sądach

08.12.2020

Przyłębska przerywa milczenie: Ludzie wylegli w amoku na ulice. A przecież kobiety nadal mają wybór!

03.12.2020

Wezwanie na policję za organizację protestu kobiet. Aktywistki z Oleśnicy: „Nie zamkniecie nam ust”

26.11.2020

„Dla mnie ten rząd już jest obalony” – mówią aktywistki, które przykuły się do bramy MEN [WYWIAD]

19.11.2020

Co PiS zrobi z aborcją?

13.11.2020

„Krzyczeliśmy, że jesteśmy z prasy”. Dlaczego policja spałowała dziennikarzy?Wesprzyj nas!

Archiwum Osiatyńskiego powstaje dzięki obywatelom i obywatelkom gotowym bronić państwa prawa.


10 
20 
50 
100 
200