Helsińska Fundacja Praw Człowieka (HFPC); komunikat prasowy: wybiórcze respektowanie prawa międzynarodowego osłabia Polskę jako demokratyczne państwostanowisko-wyroki-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka-HFPC06072022.docx

opublikowany

06/07/2022

typ dokumentu

Stanowisko organizacji pozarządowej

autor/źródło

Helsińska Fundacja Praw CzłowiekaHelsińska Fundacja Praw Człowieka wydała stanowisko w sprawie deklaracji polskiego rządu, że nie zamierza on wykonać wyroku ETPC dot. praworządności w Polsce. Osiem miesięcy temu Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał rację sędziemu Arturowi Ozimkowi i sędzi Monice Dolińskiej-Ficek, orzekając, że w ich przypadku Polska naruszyła prawo do sądu (artykuł 6. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka). Trybunał […]Helsińska Fundacja Praw Człowieka wydała stanowisko w sprawie deklaracji polskiego rządu, że nie zamierza on wykonać wyroku ETPC dot. praworządności w Polsce. Osiem miesięcy temu Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał rację sędziemu Arturowi Ozimkowi i sędzi Monice Dolińskiej-Ficek, orzekając, że w ich przypadku Polska naruszyła prawo do sądu (artykuł 6. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka). Trybunał przyznał sędziom po 15 tysięcy euro zadośćuczynienia.

W stanowisku podkreślają, że decyzja rządu o niewypłaceniu tych środków to rażące naruszenie międzynarodowych zobowiązań podjętych przez państwo.


plik

stanowisko-wyroki-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka-HFPC06072022.docx

Pobierz

opublikowany

06/07/2022


typ dokumentu

Stanowisko organizacji pozarządowej


autor/źródło

Helsińska Fundacja Praw CzłowiekaWesprzyj nas!

Archiwum Osiatyńskiego powstaje dzięki obywatelom i obywatelkom gotowym bronić państwa prawa.


10 
20 
50 
100 
200