arrow search crossKrystyna Czerniga

Udostępnij

„Chciałam prezydentowi przypomnieć, że przysięgał na tę konstytucję i obiecywał jej przestrzegać”.

 

Krystyna Czerniga prowadzi na kamiennogórskim rynku księgarnię Atena od 1990 roku. Gdy prezydent Andrzej Duda miał przyjechać w marcu 2018 roku do Kamiennej Góry, zamówiła do swojej księgarni 200 egzemplarzy konstytucji RP. I udekorowała nimi całą witrynę. Na pomysł wpadła, gdy o wizycie prezydenta napisały lokalne media.

 

„Od razu postanowiłam, że zmienię na powitanie witrynę. Chciałam prezydentowi przypomnieć, że przysięgał na tę konstytucję i obiecywał jej przestrzegać” – mówi

Zdjęcie numer 6 w galerii - Księgarka przywitała Andrzeja Dudę wystawą wypełnioną konstytucjami

Wystawienie 200 egzemplarzy konstytucji na wystawie wzbudziła sporo emocji w mieszkańcach. „Ludzie przechodzili i okazywali mi gesty poparcia. Nie spotkałam się z agresją lub niechęcią”.

 

Andrzej Duda przyjechał do miasta 13 marca 2018 roku na zaproszenie związanego z PiS starosty powiatowego Jarosława Gęborysa. Podczas jego wizyty przed księgarnią Atena pojawiło się dwóch policjantów.

 

„Nikt jednak nie reagował, nikt nie chciał, bym coś zmieniała” – zaznacza Krystyna Czerniga.

 

Duda przemawiał na rynku, ale prawdopodobnie nie zobaczył witryny księgarni. Pani Krystyna nie wyszła na rynek słuchać przemówienia. „Co on mi może powiedzieć?” – pyta retorycznie. Gdyby jednak do niej przyszedł, co by mu powiedziała? „Jedno zdanie. By przestrzegał konstytucji”.

 

Autor filmu: Agnieszka Dobkiewicz

 

Źródło filmu: Gazeta Wyborcza (Księgarka przywitała Andrzeja Dudę wystawą wypełnioną konstytucjami)


Opublikowano:

Wesprzyj bunt!