Resort Ziobry przyznał medal za zasługi działaczce antyaborcyjnej, która donosiła na kobiety

Udostępnij

Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz College of Europe. Zdobywała doświadczenie m.in. w Komisji Europejskiej i na Uniwersytecie Narodów…

Więcej

"My w Ministerstwie Sprawiedliwości zawsze stoimy za życiem" - przekonywał na konferencji prasowej w piątek 15 maja 2020 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Brązowy Medal Pamiątkowy z jego rąk odebrała działaczka antyaborcyjnej Fundacji Pro-Prawo do Życia, Zuzanna WiewiórkaW piątek 15 maja po południu w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa zatytułowana: „Stop hejtowi wobec obrońców życia”. Poprowadził ją wiceminister Marcin Romanowski, numerariusz Opus Dei i twórca kuźni kadr Zbigniewa Ziobry.

 

Konferencję zwołano na szczególną okazję. Brązowy Medal Pamiątkowy od ministerstwa otrzymała dziś 25-letnia Zuzanna Wiewiórka, działaczka ruchu antyaborcyjnego, związana z Fundacją Pro-Prawo do Życia.

 

„Bardzo się cieszę, że mogę wręczyć pani Zuzannie Wiewiórce odznaczenie przyznane na mój wniosek przez pana ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Brązowy Medal Pamiątkowy zasłużonej dla wymiaru sprawiedliwości” – rozpoczął konferencję Romanowski.

 

Za co antyaborcyjna działaczka otrzymała od ministerstwa prestiżowe wyróżnienie?

 

“Pani Zuzanna jest wolontariuszką, która angażuje się w działalność pro-life. Jest wiele powodów, z racji których zasługuje na to odznaczenie. Wieloletnie zaangażowanie właśnie na rzecz ochrony życia. Ta odwaga, determinacja, którą zawsze wykazywała” – tłumaczył wiceminister.

 

Zdaniem wiceszefa polskiego resortu sprawiedliwości medal należał się tym bardziej, bo na Zuzannę Wiewiórkę w ostatnich dniach spadła „wyjątkowo brutalna, naganna fala hejtu, gróźb karalnych i nienawiści”. Powodem miał być wpis Wiewiórki, który „był bardzo szlachetny i wskazywał na wielką wrażliwość pani Zuzanny właśnie na wartość życia”.

 

Podczas dziesięciominutowej konferencji dowiedzieliśmy się m.in. że:

 

  • Ministerstwo Sprawiedliwości zawsze stoi „za życiem”;
  • resort Ziobry jest bardzo wdzięczny za działalność organizacji „pro-life”;
  • każdy, kto angażuje się w takie działania może liczyć na „pomoc, wsparcie i uznanie”;
  • hejt wobec działaczy antyaborcyjnych jest „szczególnie naganny”.

 

„Ministerstwo Sprawiedliwości zawsze za życiem”

 

Wiceminister Romanowski nie ukrywał, że działania ruchu antyaborcyjnego cieszą się w Ministerstwie Sprawiedliwości szczególnym uznaniem.

 

„My zawsze stoimy za życiem. Nasza Konstytucja w art. 38 mówi o prawnej ochronie życia. Każdy od poczęcia do naturalnej śmierci ma prawo do ochrony tego życia. Artykuł 30 mówi o godności – przyrodzonej, niezbywalnej – każdego człowieka. Mogę zapewnić, że dzisiejsze odznaczenie jest wyrazem tego, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za działalność organizacji pozarządowych angażujących się na rzecz ruchu pro-life” – podkreślił.

 

Wiceminister nie wspomniał natomiast, że aborcja w określonych przypadkach jest w Polsce wciąż legalna i nie jest morderstwem w rozumieniu kodeksu karnego. Dziękował Zuzannie Wiewiórce za przyjęcie odznaczenia i jej aktywizm.

 

„Ta fala hejtu, która panią spotkała, była przyczynkiem dla nas, by podkreślić jak ważna jest wasza działalność i jak naganne jest takie zachowanie, które jest absolutnie sprzeczne z tym, o co walczycie. Z ochroną życia i zdrowia każdego człowieka. Chciałbym zapewnić, że ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości każdy, kto angażuje się na rzecz ochrony życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci, zawsze znajdzie pomoc, wsparcie i uznanie” – zapewnił.

 

O tym, że resort Zbigniewa Ziobry chętnie angażuje się w pomoc organizacjom walczącym o „tradycyjne wartości” pisał kilkakrotnie w OKO.press Sebastian Klauziński.

 

„Zdeprawowane myślenie społeczeństwa”

 

Zuzanna Wiewiórka stwierdziła, że jest działaczką pro-life jakich wiele, a odznaczenie przyjmuje nie tylko we własnym imieniu.

 

„Przyjmuję je w imieniu wszystkich obrońców życia, którzy każdego dnia dają świadectwo wartości ludzkiego życia. Którzy wychodzą na ulice, by mówić o tym, że aborcja to morderstwo. Również w imieniu wszystkich tych, którzy za swoją postawę pro-life spotykają się z agresją i przemocą […]” – powiedziała.

 

„Wierzę, i mam nadzieję, że to wyróżnienie nie jest tylko pustym gestem. Ale że jest zapowiedzią końca dotychczasowej bezkarności środowisk aborcyjnych. Oraz zapowiedzią zmian prawa, które deprawuje myślenie społeczeństwa, pozwalając w niektórych sytuacjach na zabijanie nienarodzonych dzieci”” – zakończyła.

 

Romanowski poinformował, że w sprawie hejtu wobec Wiewiórki do prokuratury „na wybrzeżu” trafiło już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W hejterskim procederze miała brać udział osoba związana z Koalicją Obywatelską.

 

„Będziemy się starali, by prokuratura wyższego rzędu zawsze obejmowała tego typu postępowanie nadzorem. Bo to jest szczególnie naganne. Nie możemy pozwolić, żeby w naszym kraju działy się takie rzeczy właśnie w postaci hejtu, gróźb wobec osób, które angażują się na rzecz innych, ochrony życia” – zaznaczył.

 

Kim jest Zuzanna Wiewiórka?

 

O Zuzannie Wiewiórce, aktywistce Fundacji Pro-Prawo do Życia zrobiło się głośno na początku maja.

 

To wtedy na jaw wyszła historia 17-latki w ciąży, którą Wiewiórka miała namierzyć w internecie, a następnie udaremnić próbę dokonania aborcji. Działaczka poinformowała o tym rodziców dziewczyny oraz ojca dziecka, którzy zmusili nastolatkę, by donosiła ciążę.

 

Młoda kobieta udostępniła na internetowym forum zrzuty ekranu wiadomości od Wiewiórki. Skarżyła się, że działaczka zamieniła jej życie w piekło. Aktywistka miała uparcie ją nagabywać i przesyłać jej zdjęcia krwawych płodów „po zabiegu aborcji”.

 

Ruchy „pro-life” okrzyknęły Wiewiórkę bohaterką. Fundacja Pro-Prawo do Życia poinformowała, że „dla dziecka, które nie zostało zabite, to już jest happy end”. W odpowiedzi na pytania mediów przyznała, że jej wolontariusze monitorują m.in. grupy na Facebooku, na których kobiety dyskutują o aborcji. Piszą do nich i próbują odwieść od tego zamiaru.

 

Na Wiewiórkę oprócz uznania ruchu „pro-life” miała spaść także fala internetowego hejtu od osób, które jej działalność uznają za nękanie i zastraszanie. Fundacja Pro-Prawo do Życia informuje, że wszystko udokumentowała i doniosła do prokuratury.

 

Jednym z nękających aktywistkę internautów miał być student i działacz partii .Nowoczesna. To zapewne o nim wspomniał na konferencji minister Romanowski.

 

11 maja na profilu FB Dziewuchy Dziewuchom zamieszczono zrzuty ekranu z dyskusji z jednej z katolickich grup. Grupa dyskutowała o tym, czy katolik może wysadzać kliniki aborcyjne. Część wpisów przypisuje się Zuzannie Wiewiórce:

 

Wpisy działaczy antyaborcyjnych
fot. Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny


Autor


Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz College of Europe. Zdobywała doświadczenie m.in. w Komisji Europejskiej i na Uniwersytecie Narodów…


Więcej

Opublikowany

15 maja 2020Inne artykuły tego autora

03.07.2020

PILNE. Sąd umorzył sprawę przeciwko Obywatelom RP za manifestacje w okresie pandemii

25.06.2020

Pod dyktando Ziobry Duda podpisał Tarczę, w tym przepisy karne, które w 2019 odesłał do TK. Wciąż tam leżą

23.06.2020

Trzaskowski wygrywa z Dudą w trybie wyborczym. Sąd: Wypowiedź nieprecyzyjna, ale nie fałszywa

16.06.2020

Wiceszefowa KE reaguje na homofobię Dudy: „Zgodnie z prawem UE każdy jest równy”

08.06.2020

Ziobro zmienia kodeks karny w „tarczy 4.0”: 16 lat za kradzież 70 zł. Karnista: „Porażająca skala absurdu”

04.06.2020

Wiceszef MSZ atakuje RPO za pismo w obronie Unii Europejskiej. Bodnar: „Poważny brak wiedzy”

04.06.2020

63,8 mld euro dla Polski od UE na walkę z koronakryzysem? Tak, ale przy poszanowaniu rządów prawa

22.05.2020

Gra pozorów nowego „komisarza” Dudy. Łagodzi obyczaje w SN, ale idzie w ślady Zaradkiewicza

15.05.2020

Zaradkiewicz rezygnuje. Nowym „komisarzem” w SN założyciel Ordo Iuris Aleksander Stępkowski

14.05.2020

Sędziowie Sądu Najwyższego żądają wymiany Zaradkiewicza. Punktują przewinienia „komisarza” Dudy

13.05.2020

Zaradkiewicz sobie nie poradził i robi krok w tył. Przerywa zgromadzenie w SN i prosi o pomoc Dudę

13.05.2020

10 kandydatów na następcę Gersdorf. „Komisarz” Dudy złamał procedury

10.05.2020

Europejska Rada Ochrony Danych o transferze danych z PESEL: Konieczna podstawa prawna!

09.05.2020

Sasin, Morawiecki, Kaczyński… Za katastrofę wyborczą ktoś powinien karnie odpowiedzieć. Sprawdzamy kto

07.05.2020

Niewygodne pytanie RPO: Dlaczego rząd otwiera galerie handlowe, a podtrzymuje zakaz zgromadzeń?

06.05.2020

Europejscy sędziowie za wykluczeniem neo-KRS z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa

25.04.2020

Wybory za granicą skazane na porażkę. Polonia pozbawiona praw wyborczych

23.04.2020

Europejska Sieć Rad Sądownictwa chce wykluczyć neo-KRS! Bo zdradziła sędziów i służy politykom

18.04.2020

Parlament Europejski: „Wybory prezydenckie w dobie koronawirusa niezgodne z europejskimi wartościami”

16.04.2020

Diagnoza Kaczyńskiego: chce słabszej Unii, bo silna Europa stoi mu na przeszkodzieWesprzyj nas!

Archiwum Osiatyńskiego powstaje dzięki obywatelom i obywatelkom gotowym bronić państwa prawa.


10 
20 
50 
100 
200