Resort Ziobry przyznał medal za zasługi działaczce antyaborcyjnej, która donosiła na kobiety

Udostępnij

Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz College of Europe. Zdobywała doświadczenie m.in. w Komisji Europejskiej i na Uniwersytecie Narodów…

Więcej

"My w Ministerstwie Sprawiedliwości zawsze stoimy za życiem" - przekonywał na konferencji prasowej w piątek 15 maja 2020 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Brązowy Medal Pamiątkowy z jego rąk odebrała działaczka antyaborcyjnej Fundacji Pro-Prawo do Życia, Zuzanna WiewiórkaW piątek 15 maja po południu w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa zatytułowana: „Stop hejtowi wobec obrońców życia”. Poprowadził ją wiceminister Marcin Romanowski, numerariusz Opus Dei i twórca kuźni kadr Zbigniewa Ziobry.

 

Konferencję zwołano na szczególną okazję. Brązowy Medal Pamiątkowy od ministerstwa otrzymała dziś 25-letnia Zuzanna Wiewiórka, działaczka ruchu antyaborcyjnego, związana z Fundacją Pro-Prawo do Życia.

 

„Bardzo się cieszę, że mogę wręczyć pani Zuzannie Wiewiórce odznaczenie przyznane na mój wniosek przez pana ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Brązowy Medal Pamiątkowy zasłużonej dla wymiaru sprawiedliwości” – rozpoczął konferencję Romanowski.

 

Za co antyaborcyjna działaczka otrzymała od ministerstwa prestiżowe wyróżnienie?

 

“Pani Zuzanna jest wolontariuszką, która angażuje się w działalność pro-life. Jest wiele powodów, z racji których zasługuje na to odznaczenie. Wieloletnie zaangażowanie właśnie na rzecz ochrony życia. Ta odwaga, determinacja, którą zawsze wykazywała” – tłumaczył wiceminister.

 

Zdaniem wiceszefa polskiego resortu sprawiedliwości medal należał się tym bardziej, bo na Zuzannę Wiewiórkę w ostatnich dniach spadła „wyjątkowo brutalna, naganna fala hejtu, gróźb karalnych i nienawiści”. Powodem miał być wpis Wiewiórki, który „był bardzo szlachetny i wskazywał na wielką wrażliwość pani Zuzanny właśnie na wartość życia”.

 

Podczas dziesięciominutowej konferencji dowiedzieliśmy się m.in. że:

 

  • Ministerstwo Sprawiedliwości zawsze stoi „za życiem”;
  • resort Ziobry jest bardzo wdzięczny za działalność organizacji „pro-life”;
  • każdy, kto angażuje się w takie działania może liczyć na „pomoc, wsparcie i uznanie”;
  • hejt wobec działaczy antyaborcyjnych jest „szczególnie naganny”.

 

„Ministerstwo Sprawiedliwości zawsze za życiem”

 

Wiceminister Romanowski nie ukrywał, że działania ruchu antyaborcyjnego cieszą się w Ministerstwie Sprawiedliwości szczególnym uznaniem.

 

„My zawsze stoimy za życiem. Nasza Konstytucja w art. 38 mówi o prawnej ochronie życia. Każdy od poczęcia do naturalnej śmierci ma prawo do ochrony tego życia. Artykuł 30 mówi o godności – przyrodzonej, niezbywalnej – każdego człowieka. Mogę zapewnić, że dzisiejsze odznaczenie jest wyrazem tego, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za działalność organizacji pozarządowych angażujących się na rzecz ruchu pro-life” – podkreślił.

 

Wiceminister nie wspomniał natomiast, że aborcja w określonych przypadkach jest w Polsce wciąż legalna i nie jest morderstwem w rozumieniu kodeksu karnego. Dziękował Zuzannie Wiewiórce za przyjęcie odznaczenia i jej aktywizm.

 

„Ta fala hejtu, która panią spotkała, była przyczynkiem dla nas, by podkreślić jak ważna jest wasza działalność i jak naganne jest takie zachowanie, które jest absolutnie sprzeczne z tym, o co walczycie. Z ochroną życia i zdrowia każdego człowieka. Chciałbym zapewnić, że ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości każdy, kto angażuje się na rzecz ochrony życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci, zawsze znajdzie pomoc, wsparcie i uznanie” – zapewnił.

 

O tym, że resort Zbigniewa Ziobry chętnie angażuje się w pomoc organizacjom walczącym o „tradycyjne wartości” pisał kilkakrotnie w OKO.press Sebastian Klauziński.

 

„Zdeprawowane myślenie społeczeństwa”

 

Zuzanna Wiewiórka stwierdziła, że jest działaczką pro-life jakich wiele, a odznaczenie przyjmuje nie tylko we własnym imieniu.

 

„Przyjmuję je w imieniu wszystkich obrońców życia, którzy każdego dnia dają świadectwo wartości ludzkiego życia. Którzy wychodzą na ulice, by mówić o tym, że aborcja to morderstwo. Również w imieniu wszystkich tych, którzy za swoją postawę pro-life spotykają się z agresją i przemocą […]” – powiedziała.

 

„Wierzę, i mam nadzieję, że to wyróżnienie nie jest tylko pustym gestem. Ale że jest zapowiedzią końca dotychczasowej bezkarności środowisk aborcyjnych. Oraz zapowiedzią zmian prawa, które deprawuje myślenie społeczeństwa, pozwalając w niektórych sytuacjach na zabijanie nienarodzonych dzieci”” – zakończyła.

 

Romanowski poinformował, że w sprawie hejtu wobec Wiewiórki do prokuratury „na wybrzeżu” trafiło już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W hejterskim procederze miała brać udział osoba związana z Koalicją Obywatelską.

 

„Będziemy się starali, by prokuratura wyższego rzędu zawsze obejmowała tego typu postępowanie nadzorem. Bo to jest szczególnie naganne. Nie możemy pozwolić, żeby w naszym kraju działy się takie rzeczy właśnie w postaci hejtu, gróźb wobec osób, które angażują się na rzecz innych, ochrony życia” – zaznaczył.

 

Kim jest Zuzanna Wiewiórka?

 

O Zuzannie Wiewiórce, aktywistce Fundacji Pro-Prawo do Życia zrobiło się głośno na początku maja.

 

To wtedy na jaw wyszła historia 17-latki w ciąży, którą Wiewiórka miała namierzyć w internecie, a następnie udaremnić próbę dokonania aborcji. Działaczka poinformowała o tym rodziców dziewczyny oraz ojca dziecka, którzy zmusili nastolatkę, by donosiła ciążę.

 

Młoda kobieta udostępniła na internetowym forum zrzuty ekranu wiadomości od Wiewiórki. Skarżyła się, że działaczka zamieniła jej życie w piekło. Aktywistka miała uparcie ją nagabywać i przesyłać jej zdjęcia krwawych płodów „po zabiegu aborcji”.

 

Ruchy „pro-life” okrzyknęły Wiewiórkę bohaterką. Fundacja Pro-Prawo do Życia poinformowała, że „dla dziecka, które nie zostało zabite, to już jest happy end”. W odpowiedzi na pytania mediów przyznała, że jej wolontariusze monitorują m.in. grupy na Facebooku, na których kobiety dyskutują o aborcji. Piszą do nich i próbują odwieść od tego zamiaru.

 

Na Wiewiórkę oprócz uznania ruchu „pro-life” miała spaść także fala internetowego hejtu od osób, które jej działalność uznają za nękanie i zastraszanie. Fundacja Pro-Prawo do Życia informuje, że wszystko udokumentowała i doniosła do prokuratury.

 

Jednym z nękających aktywistkę internautów miał być student i działacz partii .Nowoczesna. To zapewne o nim wspomniał na konferencji minister Romanowski.

 

11 maja na profilu FB Dziewuchy Dziewuchom zamieszczono zrzuty ekranu z dyskusji z jednej z katolickich grup. Grupa dyskutowała o tym, czy katolik może wysadzać kliniki aborcyjne. Część wpisów przypisuje się Zuzannie Wiewiórce:

 

Wpisy działaczy antyaborcyjnych
fot. Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny


Autor


Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz College of Europe. Zdobywała doświadczenie m.in. w Komisji Europejskiej i na Uniwersytecie Narodów…


Więcej

Opublikowany

15 maja 2020Inne artykuły tego autora

21.10.2020

72 proc. Polek i Polaków przeciwko Kaczyńskiemu. Chcą lepszej ochrony wartości Unii

17.10.2020

Sprzeciw RPO. Nie chce, by w jego sprawie w TK orzekali były poseł PiS Piotrowicz i sędzia „dubler”

16.10.2020

Kaczyński grozi wetem budżetu UE. To pozbawi całą Europę pieniędzy na walkę z koronakryzysem

14.10.2020

„W Unii Europejskiej nie ma miejsca na dyskryminację osób LGBT+”. KE odpowiada na apel 76 twórców

12.10.2020

Komisja Wenecka alarmuje: jeśli Przyłębska usunie Bodnara, prawa człowieka będą zagrożone

12.10.2020

„Propozycja Niemiec jest słaba”. Musimy trzymać się wartości UE, które Polska i Węgry łamią [WYWIAD]

07.10.2020

PE za zaostrzeniem mechanizmu „fundusze za praworządność” mimo lamentu europosłów PiS

03.10.2020

Niemka chce zagłodzić Polskę i Węgry? Prawica w amoku po słowach wiceprzewodniczącej PE

01.10.2020

„Zmiany po 2015 roku osłabiły niezawisłość sądów”. Komisja Europejska o praworządności w Polsce

30.09.2020

Pieniądze UE za praworządność. Niemcy przedstawiają projekt niewygodny dla rządu PiS

13.09.2020

Trzy fałsze Morawieckiego o działalności RPO. Premier nieładnie manipuluje w sprawie Bodnara

01.09.2020

Parlament Europejski domaga się powiązania funduszy UE z praworządnością. Jak najszybciej

28.08.2020

Ziobro: „W Polsce osoby LGBT są bezpieczne i mają zagwarantowane wszelkie swobody obywatelskie”

18.08.2020

Ziobro daje gminie „wolnej od LGBT” ćwierć miliona złotych. Bo „UE prześladuje Tuchów”

10.08.2020

Ziobro to teraz dyplomata: poucza premiera w sprawie Białorusi i sugeruje, że protesty to prowokacja

06.08.2020

Ziobro przemycił w tarczy 4.0 ostre kary za błędy lekarskie. Medycy szykują protest

03.08.2020

Rośnie presja na PiS. Francja za związaniem funduszy UE z praworządnością: chcą rozwijać system sankcji

03.08.2020

Fundusz Odbudowy UE będzie zależał od zgody polskiego Sejmu. PiS zgodzi się na wzmocnienie Unii?

31.07.2020

Szefowa KE reaguje na „strefy wolne od LGBT” i pohukiwanie PiS. Polska straci kolejne fundusze?

29.07.2020

Ziobro broni gmin, które stracą fundusze UE przez homofobię: „Unia dyskryminuje polskich obywateli”Wesprzyj nas!

Archiwum Osiatyńskiego powstaje dzięki obywatelom i obywatelkom gotowym bronić państwa prawa.


10 
20 
50 
100 
200