Były wiceprezydent Gdańska skazany za seksualne wykorzystanie małoletniego
Były zastępca prezydenta Gdańska odpowiadał za przestępstwo popełnione już po ustąpieniu z funkcji
Na rok więzienia w zawieszeniu został skazany za seksualne wykorzystanie małoletniego były wiceprezydent Gdańska ds edukacji i usług społecznych Piotr K. Wyrok – wciąż nieprawomocny – wydał Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ. Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Były wiceprezydent otrzymał również pięcioletni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i pięcioletni zakaz działalności związanej z edukacją.
Piotr K. w chwili popełnienia czynu nie pełnił już funkcji w Urzędzie Miasta w Gdańsku. W 2020 roku Piotr K. złożył dymisję z zajmowanego stanowiska, motywował ją „względami osobistymi”.
Zawiadomienie o przestępstwie wpłynęło do prokuratury w lipcu 2021 roku. Prokuratura oskarżyła Piotra K. o seksualne wykorzystanie małoletniego – z art. 199 par. 3 kodeksu karnego.
Piotr K. został skazany za to, że „poprzez nadużycie zaufania doprowadził małoletniego (…) do podania się innej czynności seksualnej polegającej na tym, że nakazał pokrzywdzonemu usiąść na kolanach, gładził jego udo, pocałował pokrzywdzonego w rękę oraz klepał go po plecach”.