Bodnar wysyła trzech zbuntowanych zastępców Prokuratora Generalnego na zaległe urlopy

Udostępnij

Dziennikarka, rocznik 94. Skończyła Filologię Polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, spędziła roczne stypendium na Sorbonie IV w…

Więcej

Chodzi o Michała Ostrowskiego, Tomasza Janeczka i Roberta Hernarda. Kwestionują oni usunięcie Prokuratora Krajowego Dariusza Barskiego i blokują pracę Prokuratury Krajowej. Okazało się, że mają ogromne zaległe urlopy       Adam Bodnar wysyła na zaległy urlop trzech zastępców, którzy nie zgadzają się z jego decyzją o zmianie na stanowisku Prokuratora Krajowego. Zgodnie z przepisami […]



Chodzi o Michała Ostrowskiego, Tomasza Janeczka i Roberta Hernarda. Kwestionują oni usunięcie Prokuratora Krajowego Dariusza Barskiego i blokują pracę Prokuratury Krajowej. Okazało się, że mają ogromne zaległe urlopy

 

 

 

Adam Bodnar wysyła na zaległy urlop trzech zastępców, którzy nie zgadzają się z jego decyzją o zmianie na stanowisku Prokuratora Krajowego. Zgodnie z przepisami wymiar rocznego urlopu wypoczynkowego przysługującego prokuratorowi z 15-letnim stażem wynosi 38 dni roboczych. Tymczasem prokurator Michał Ostrowski, Tomasz Janeczka i Robert Hernard mają do wykorzystania od 87 do 151 dni roboczych urlopu).

 

 

Oto ogłoszona na platformie X decyzja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Adama Bodnara:

 

 

 

„W związku z występującą w Prokuratorze Krajowej nieprawidłowością w postaci dużej ilości niewykorzystanych dni zaległego urlopu wypoczynkowego przez zastępców Prokuratora Generalnego (od 87 do 151 dni roboczych).

 

 

 

Prokurator Generalny Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar zdecydował o poleceniu wykorzystania zaległego urlopu począwszy od dnia 18 stycznia, w wymiarze 42 dni roboczych (a więc do dnia 15 marca 2024) przez:

 

 

 

– prokuratora Michała Ostrowskiego – prokuratora Tomasza Janeczka – prokuratora Roberta Hernanda

 

 

 

Znaczny wymiar niewykorzystanego zaległego urlopu wypoczynkowego stanowi wykroczenie przeciw prawom pracownika, o którym mowa w treści art. 282 § 1 Kodeksu Pracy. W kolejnych miesiącach polecenie wykorzystania urlopu będzie dotyczyło pozostałych zastępców PG.

 

 

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wymiar rocznego urlopu wypoczynkow

 

 

 

 

 

 

Zbuntowani robią unik

 

 

 

Kilka godzin później swoja odpowiedź zbuntowana trójka opublikowała na platformie X. Twierdzą, że Prokurator Generalny Adam Bodnar nie może ich wysłać na zaległy urlop.

 

 

 

„Zastępcy Prokuratora Generalnego nie zgadzają się z pismem Prokuratora Generalnego o przymusowym urlopie. Jest ono niezgodne z kodeksem pracy. Pracodawcą Zastępców Prokuratora Generalnego jest Prokurator Krajowy, a nie Prokurator Generalny”.

 

 

 

„Ponadto za skandaliczne uważają przekazywanie opinii publicznej informacji o terminach urlopowych prokuratorów. Zastępcy Prokuratora Generalnego podkreślają, że przed opublikowaniem komunikatu w mediach społecznościowych Prokurator Generalny ani jego współpracownicy nie informowali ich w żaden sposób o planowanych krokach, jak również nie wzięli pod uwagę realizowanych przez nich zadań i obłożenia pracą. Dalsze informacje dotyczące tej sprawy zostaną przekazane opinii publicznej w czwartek”.

 



Autor


Dziennikarka, rocznik 94. Skończyła Filologię Polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, spędziła roczne stypendium na Sorbonie IV w…


Więcej

Opublikowany

18 stycznia 2024






Inne artykuły tego autora

21.05.2024

„Procedura z art. 7 kładła cień na polską reputację. Zaraz się skończy” Zaloguj się, aby zapisać na później

15.09.2023

Lewica chce zmienić definicję gwałtu. Czy to „barbarzyństwo wobec mężczyzn”? Sprawdzamy



Wesprzyj nas!

Archiwum Osiatyńskiego powstaje dzięki obywatelom i obywatelkom gotowym bronić państwa prawa.


10 
20 
50 
100 
200