Prezydent RP; Wniosek o ponowne rozpatrzenie noweli ustawy Prawo Oświatowe; 02.03.2022Wniosek-o-ponowne-rozpatrzenie-noweli-ustawy-Prawo-Oswiatowe.pdf

opublikowany

02/03/2022

typ dokumentu

Wniosek

autor/źródło

Prezydent RPPrezydent RP; Wniosek o ponowne rozpatrzenie noweli ustawy Prawo Oświatowe; 02.03.2022Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe.

 

 

 

Decyzję ogłosił, otwierając posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, z udziałem marszałków Sejmu i Senatu, premiera, przedstawicieli rządu oraz ugrupowań parlamentarnych.

– Apelowaliście Państwo – przedstawiciele opozycji, różnych środowisk – do mnie o weto do ustawy Prawo oświatowe. A ponieważ ja apeluję do Państwa o jedność, o brak politycznych sporów, w związku z tym postanowiłem skierować tę ustawę do ponownego rozpatrzenia – wyjaśnił Andrzej Duda.

Jak dodał, rozmawiał o tym z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem.

 

 

Andrzej Duda mówił, że w tej ustawie było też szereg rozwiązań, które popierał i które powinny zostać wprowadzone. – Ale odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto, proszę uznać temat za zakończony w tej chwili, niech on nam nie przeszkadza w sprawach najważniejszych, w sprawach bezpieczeństwa Polski. Przed Państwem w Sejmie ustawa o obronie ojczyzny. Bardzo Państwa proszę, abyście ją błyskawicznie przyjęli. Jest nam niezwykle potrzebna – zaapelował Prezydent.


plik

Wniosek-o-ponowne-rozpatrzenie-noweli-ustawy-Prawo-Oswiatowe.pdf

Pobierz

opublikowany

02/03/2022


typ dokumentu

Wniosek


autor/źródło

Prezydent RPWesprzyj nas!

Archiwum Osiatyńskiego powstaje dzięki obywatelom i obywatelkom gotowym bronić państwa prawa.


10 
20 
50 
100 
200