arrow search crossMaja Ostaszewska

Udostępnij

„Tylko niezależny Sąd Najwyższy daje gwarancję wolnych wyborów! Po raz kolejny pokazaliśmy, że nie jest nam obojętne w jakim kraju żyjemy. Że takie wartości jak wolność, praworządność, demokracja, którą gwarantuje tylko trójpodział władzy są dla nas ważne. Konstytucja to nie papier, Konstytucja zapisana w naszych sercach jest wielką siłą! Nie odpuszczamy!”

 

Maja Ostaszewska – aktorka, aktywistka, feministka. Wspiera i promuje protesty sprzeciwu wobec władzy PiS.

 

Apelowała o dotacje dla redakcji OKO.press, kiedy groziło jej zamknięcie. Mówiła, że teraz wyjątkowo potrzebne są niezależne media.

 

 

Wypowiadała się przeciwko cenzurowaniu sztuki i robieniu filmów „martyrologicznych”, twierdząc, że to wolność wypowiedzi twórczej sprawia, iż w Polsce ostatnio powstaje kino, które jest doceniane na wielkich festiwalach. Potępiła zaostrzenie się retoryki ksenofobicznej w okresie rządów PiS.

 

Szczególnie mocno zaangażowała się przede wszystkim w „czarny protest” – była ambasadorką tej akcji w mediach.

 

– Sztuczne podtrzymywanie patologicznych ciąż to znęcanie się nad kobietami i prosta droga do zniewolenia. W tej chwili chce się nas pozbawić prawa do usunięcia ciąży przy nieodwracalnych zmianach płodów. Za chwilę będzie mowa o zakazie usuwania ciąży powstałej w wyniku gwałtu – apelowała

 

Maja Ostaszewska głośno wspiera również  protesty w obronie sądów. Tak komentowała swój udział w protestach pod Sądem Najwyższym 4 lipca 2018 roku:

 

– Tylko niezależny Sąd Najwyższy daje gwarancję wolnych wyborów! Po raz kolejny pokazaliśmy, że nie jest nam obojętne w jakim kraju żyjemy. Że takie wartości jak wolność, praworządność, demokracja, którą gwarantuje tylko trójpodział władzy są dla nas ważne. Konstytucja to nie papier, Konstytucja zapisana w naszych sercach jest wielką siłą! Nie odpuszczamy!

 

Tekst: Zuzanna Leniarska, Aleksandra Więcka

 

Źródło: Gazeta Wyborcza (50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce: Mają charyzmę, system wartości, umiejętność porwania za sobą ludzi)

 

Zobacz również:

 


Opublikowano:

Wesprzyj bunt!