arrow search crossAnia Błachno

Udostępnij

„Kiedy okazało się, że w Puszczy Białowieskiej zwiększa się etaty cięć; kiedy wpuszcza się tam ciężkie maszyny – harvestery i forwardery; kiedy tnie się w okresie lęgowym ptaków i w drzewostanach ponadstuletnich; kiedy wszelkie inne działania – petycje, marsze – zawiodły, to pokojowy protest stał się dla mnie jedynym rozwiązaniem, by ratować te cenne przyrodniczo siedliska”

 

– tak 21 września 2017 Anna Błachno z Obozu dla Puszczy uzasadniała swoje zaangażowanie w obronę Puszczy Białowieskiej podczas przesłuchania przed sądem w Hajnówce.

 

Aktywistka ekologiczna. Od lat organizuje akcje w obronie zwierząt. Obrończyni Puszczy Białowieskiej. Artystka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, była wykładowczyni akademicka.

 

Pierwszy raz pojawiła się w OKO.press w styczniu 2017 w roli grzybiarki w środku zimy, w Nadleśnictwie Bircza na Pogórzu Przemyskim. Akcja „Grzybiarki przeciwko myśliwym” miała nagłośnić nowelizację prawa łowieckiego przez ministra Szyszkę.

 

 

 

 

 

Autor: Robert Kowalski

 

Źródło: OKO.press (Alfabet Protestu w Puszczy Białowieskiej. 111 dni, 21 haseł, 29 filmików. Dokumentacja, jakiej nie ma nikt)

(EK)

Przeczytaj również:

 


Opublikowano:

Wesprzyj bunt!