arrow search crossEwa Błaszczyk

Udostępnij

„Po samospaleniu Piotra Szczęsnego wielu z nas ma poczucie, że byliśmy umoszczeni, leniwi. Trzeba sobie powiedzieć prawdę, że jeżeli chodzi o świadomość obywatelską, prawa człowieka, to byliśmy obojętni”.

 

Ewa Błaszczyk – prowadzi własną działalność gospodarczą. Jedna z najważniejszych postaci protestów antyrządowych. Aktywistka Obywateli RP.

 

Przed wygraną PiS prowadziła bloga obywatelskiego. Na pierwszą demonstrację wyszła w grudniu 2015 roku. Od tamtego czasu była współinicjatorką i uczestniczką niezliczonych akcji sprzeciwu organizowanych przez Obywateli RP. Między innymi unosiła białe róże na kontrmiesięcznicach, blokowała faszystów na Marszu Niepodległości 11 listopada 2017, pikietowała pod domem Jarosława Kaczyńskiego, próbowała zapobiec grodzeniu Sejmu, denuncjowała na siebie w akcie sprzeciwu wobec absurdalnej ustawie o IPN, blokowała salę posiedzeń KRS, w akcie solidarności z Elżbietą  Podleśną umieściła napis „PZPR+” na biurze warszawskich posłów PiS.

 

Swój stosunek do rządów PiS wyraziła jasno w jednym z tekstów:

 

„Kaczyńskiego i jego podły przemysł politycznej zemsty, budowania Nowego Polaka Powstałego z Kolan na kłamliwym micie zamachu i odrażającym danse macabre na grobach ofiar, na zdewastowanej demokracji i bezprecedensowym podziale Polaków, na podnoszeniu obskurantyzmu do rangi narodowej cnoty i praw, uważam za najpotworniejsze nieszczęście Polski po 1989. Szczerze mu życzę, by za to odpowiedział prawnie i trwałą infamią zapisaną na kartach historii Polski, on i jego wierni akolici”.

 

Przeczytaj:

 


Opublikowano:

Wesprzyj bunt!